Een van de nieuwste en meest geavanceerde radarsystemen ter wereld
Voor iemand aan het kijken wat er gebeurt in Friesland.
Dan kom je al gauw op de radarpost in Wier uit.
Dit blijkt een Smart-L radar te zijn. Een van de nieuwste en meest geavanceerde radarsystemen ter wereld, gemaakt in ons eigen Hengelo….
Alles voldoet uiteraard weer aan de normen.
Laten we even wat feiten op een rijtje zetten.
Bereik 450KM met een (niet vrijgegeven) frequentie van rond de 1GHz.
Om een dergelijk bereik te krijgen met een dusdanig hoge frequentie moet er fors ingeschakeld worden met moderne technieken als multibeam. Een techniek die ook bij 5G wordt gebruikt.
Uit eigen metingen van de defensie blijkt dat er een belasting is van 265.000µW/m² op een afstand van 450 meter. Dit is al een aardige belasting als je er van uitgaat dat de SBM-norm alles boven de 1000µW/m² al als extreem benoemd.
Nu vind ik het interessant als je hiermee de computer laat rekenen, zelf ben ik niet zo slim dus ik zet AI in. Voor dit soort berekeningen is AI best oke.
Volgens die berekening zou, om het gewenste bereik te behalen, rekening houdend met de gemeten belasting, er pulsen van 6.000.000.000 µW/m² moeten worden uitgezonden.
HOE KAN DIT BINNEN DE NORM VALLEN??
Heel simpel:
Elke 500 microseconden komt er een puls van 50 nanoseconden.
Duizelt het je al?
Deed het mij ook.
Hou vol:
1x een puls tegenover 10.000x niets
De ICNIRP-norm gaat uit van een gemiddelde van 30 seconden.
Dus al die pulsen vlakken technisch gezien uit door het gemiddelde te nemen.
Dus inwoners van Noordwest Friesland:
Niets aan de hand.
Je systeem krijgt 2000x per seconde een fikse optater, maar wel met flinke pauzes tussendoor…
Lees ook: